راهنمای تنظیم

تنظیم ساعت جی شاک: آموزش تنظیم G-SHOCK آنالوگ و دیجیتال

تنظیم ساعت جی شاک

اگر شما هم جزو افراد خوش‌شانسی هستید که صاحب یک ساعت کاسیو G-SHOCK هستند، ممکن است بخواهید درباره آموزش تنظیم ساعت جی شاک مطالبی بدانید. برای تنظیم ساعت جی شاک شناخت دکمه‌ها اهمیت زیادی دارد. در این راهنما با آموزش تنظیم ساعت‌های جی شاک آنالوگ و دیجیتال آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

دکمه‌های ساعت جی شاک

اگرچه مدت زیادی از ارائه سری ساعت‌های جی شاک به بازار می‌گذرد، اما این ساعت همچنان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای علاقه‌مندان به تکنولوژی و کیفیت است. این دستگاه در سال 1983 توسط کاسیو معرفی شد و در طول سالیان متمادی به دلیل دوام و قابلیت اطمینان در حفظ دقیق زمان، حتی در شرایط سخت مانند دماهای شدید یا سطوح رطوبت بالا به محبوبیت بالایی دست یافت.

علاوه‌براین، طیف G-shock دارای بیش از 150 مدل است، به این معنی که صرف‌نظر از اینکه استایل شما رسمی یا اسپرت باشد، خواهید توانست یک یا چند مدل مطابق با سلیقه خود پیدا کنید. این ساعت قلب افراد بسیاری را تسخیر کرده است، چون ویژگی‌های مختلفی مانند طیف گسترده‌ای از طرح‌ها را ارائه می‌دهد که کاملاً با ترجیحات شما مطابقت دارد و بسیار بااستقامت و مقاوم است.

در ادامه برای توضیح بیشتر درباره آموزش تنظیم ساعت جی شاک توصیه می‌کنیم ابتدا با دکمه‌ها و امکانات این ساعت متفاوت و خارق‌العاده آشنا شوید. برای رسیدن به این هدف، بهتر است با چند نمونه عینی از محبوب‌ترین ساعت‌های جی شاک شروع کنیم.

ساعت مردانه CASIO G-SHOCK GA-2110SU-9ADR SPECIAL COLOR

همانطور که گفتیم، ساعت‌های G-Shock به دلیل کیفیت و دوام بالا شناخته می‌شوند و مدل GA-2110SU-9ADR نیز از این قاعده مستثنی نیست. مشخصات کلی این ساعت، قاب و صفحه مشکی با یک نوار منحصربه‌فرد زرد روشن است که به خوبی با مدهای خیابانی هماهنگی دارد و ظاهری متمایز ایجاد میکند که با طیف وسیعی از فعالیت‌ها در تناسب است.

ساعت‌های G-shock دارای بیش از 150 مدل هستند.
ساعت‌های G-shock دارای بیش از 150 مدل هستند.

این کیس از رزین ریز تعبیه‌شده با الیاف کربن برای استحکام فوق‌العاده، مقاومت در برابر ترک‌خوردگی و دوام ساخته شده است. به علاوه، دارای ساختار محافظ هسته کربنی یکپارچه است که با قرار دادن آن در یک محفظه کربنی به محافظت از ماژول در برابر آسیب کمک می‌کند. علاوه‌براین، این ساعت دارای فناوری نئوبریت برای دید عالی در شرایط کم نور است.

و اما دکمه‌های این مدل از ساعت جی شاک که تا عمق 200 متری در زیر آب مقاوم است، نور LED دوگانه با Super Illuminator و Afterglow را تنظیم می‌کنند. همچنین برای تشخیص زمان جهانی در 31 منطقه زمانی، کرونومتر 100/1 ثانیه، تایمر شمارش معکوس، عمق‌سنج، ارتفاع‌سنج و 5 آلارم روزانه نیز دکمه‌های دیگری تعبیه شده است. ازسوی‌دیگر، شما می‌توانید با کمک دکمه‌های مربوط به تنظیم تقویم کامل خودکار و تنظیم قالب 12/24 ساعته نیز، تنظیمات موردعلاقه خود را روی ساعت‌تان به کار ببندید.

ساعت مردانه بند رزین سبز CASIO G-SHOCK GG-1000-1A3DR MUDMASTER

این ساعت از رزین ساخته شده و دارای کریستال معدنی است که آن را در برابر ضربه مقاوم می‌کند. همچنین دارای درجه مقاومت تا 200 متر در برابر آب یا 20 اتمسفر است. صفحه ساعت دارای عقربه‌های سبز رنگ است. درمجموع، این ساعت برای هرکسی که می‌خواهد شیک به نظر برسد و درعین‌حال، عملکرد خود را حفظ کند نیز مناسب است. این ساعت دارای دکمه‌هایی برای تنظیم تقویم به صورت ماه، روز و سال است. همچنین، شما می‌توانید زمان و تاریخ محلی را به طور دستی یا خودکار روی منطقه زمانی خودتان با دکمه‌های مربوط به آن تغییر دهید.

آموزش تنظیم ساعت جی شاک آنالوگ

آموزش تنظیم ساعت جی شاک آنالوگ یا عقربه‌دار بسیار ساده است. کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد حالت زمان‌سنجی شوید.
 • (A) را حداقل برای 5 ثانیه نگه دارید.
 • وقتی [SUB] شروع به چشمک زدن کرد، دکمه را رها کنید.
 • این کار امکان تنظیم حالت تراز دستی را فراهم می‌کند.
 • اگر عقربه حالت با ساعت 3 تراز نیست، از (B) و (D) برای تراز کردن آن استفاده کنید. این کار امکان تنظیم عقربه‌های ساعت و دقیقه را فراهم می‌کند.
 • اگر عقربه‌های ساعت و دقیقه در ساعت 12 نیستند، از (B) و (D) برای تراز کردن آن‌ها استفاده کنید.
 • برای خروج از صفحه تنظیمات (A) را فشار دهید.

توجه داشته باشید در حین تنظیم تراز دستی، ساعت پس از 2 یا 3 دقیقه عدم کارکرد به طور خودکار به حالت زمان‌سنجی بازمی‌گردد.

در حین تنظیم تراز دستی، ساعت پس از 2 یا 3 دقیقه عدم کارکرد به طور خودکار به حالت زمان‌سنجی بازمی‌گردد.
در حین تنظیم تراز دستی، ساعت پس از 2 یا 3 دقیقه عدم کارکرد به طور خودکار به حالت زمان‌سنجی بازمی‌گردد.

بیشتر بخوانیم: مقایسه ساعت های جی شاک

اما اگر صاحب یک ساعت آنالوگ هیبریدی هستید، گاهی اوقات ممکن است با تاخیر یا تفاوت بین دو زمان نمایش داده شده مواجه شوید. مشکل عدم هماهنگی عقربه‌های آنالوگ و زمان دیجیتال می‌تواند ناشی از مغناطیس شدن باشد. این مشکل می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که ساعت شما با اشعه ایکس یا نزدیک مایکروویو باشد.

 • برای رفع این مشکل در تنظیم ساعت جی شاک، با فشار دادن و نگه داشتن دکمه تنظیم به مدت 5 ثانیه یا فقط تا زمانی که نماد تنظیم دست ظاهر شود، شروع کنید.
 • هنگامی که در منوی تنظیم عقربه قرار گرفتید که باید «H.SET» را در پایین سمت چپ نشان دهد، می‌توانید از دکمه حالت برای چرخه به تنظیم ساعت و دقیقه استفاده کنید.
 • وقتی حرکت عقربه‌ها به پایان رسید، می‌توانید آن‌ها را با استفاده از دکمه‌های نور و جستجو تنظیم کنید.
 • با نگه داشتن هریک از این دکمه‌ها، عقربه‌ها با سرعت بالایی حرکت می‌کنند. ترفند کالیبره کردن عقربه‌های آنالوگ با زمان دیجیتال این است که عقربه‌ها را در ساعت 12 متوقف کنید.
 • برای جلوگیری از حرکت عقربه‌ها کافی است یکی از دکمه‌ها را یک بار فشار دهید. مطمئن شوید هر 3 عقربه روی 12 هستند. اگر باید عقربه ثانیه را حرکت دهید، فقط دکمه حالت را فشار دهید تا ثانیه‌های دیجیتال چشمک بزنند، سپس از دکمه‌های LED یا جستجو برای تغییر آن استفاده کنید.
 • هنگامی که هر 3 عقربه روی 12 تراز شدند، دکمه تنظیم را فشار دهید تا از منو خارج شوید.
 • حالا یک بار دیگر دکمه تنظیم را فشار دهید تا صفحه نمایش دیجیتال از روز و تاریخ به زمان دیگر تغییر کند.

بیشتر بخوانید: چرا جی شاک بخریم؟

آموزش تنظیم ساعت جی شاک دیجیتال

آموزش تنظیم ساعت جی شاک دیجیتال نیز خیلی آسان است.

 • هنگامی که ساعت، روز هفته را نمایش می‌دهد (حالت زمان‌سنجی)، دکمه تنظیم را فشار داده و نگه دارید تا “H.SET” را مشاهده کنید.
 • در این حالت، شماره‌گیری دیجیتال شروع به چشمک زدن می‌کند و می‌توانید شروع به تنظیم زمان کنید.
 • با استفاده از دکمه‌های سمت راست کیس می‌توانید ساعت را به صورت دستی تنظیم کنید.
 • تغییرات را با دکمه “mode” ذخیره کنید.
 • دقیقه‌ها و ثانیه‌ها نیز دقیقاً به همین صورت تنظیم می‌شوند. تنظیمات را با دکمه تنظیم ذخیره کنید.

قبل از اینکه یاد بگیرید چگونه زمان را در ساعت جی شاک تغییر دهید، باید تمام دکمه‌ها و عملکرد آن‌ها را بدانید. به طورمعمول، اکثر ساعت‌های G-Shock دارای 4 یا 5 دکمه هستند که عملکرد آن‌ها را کنترل می‌کند.

در بالا سمت چپ و راست دکمه‌های A و B یا دکمه‌های Adjust و Reverse قرار دارند. دکمه Adjust شما را قادر می‌سازد تا برای تغییر تنظیمات وارد حالت پیکربندی شوید و دکمه Reverse به شما امکان می‌دهد مقادیر تنظیمات مختلف را تغییر دهید.

زمان تنظیم ساعت جی شاک، تغییرات را با دکمه “mode” ذخیره کنید.
زمان تنظیم ساعت جی شاک، تغییرات را با دکمه “mode” ذخیره کنید.

در پایین سمت چپ دکمه Mode و در پایین سمت راست دکمه Forward قرار دارد. دکمه Mode به شما این امکان را می‌دهد که فقط با یک فشار تنظیمات را انجام دهید، درحالی‌که دکمه Forward مجدداً امکان می‌دهد مقادیر تنظیمات مختلف را تغییر دهید.

برای تغییر زمان در ساعت جی شاک دیجیتال، کافی است دکمه تنظیم را نگه دارید تا زمانی که صدای بوق را بشنوید. با استفاده از دکمه حالت، می‌توانید به بخش تنظیمات ساعت بروید و سپس از دکمه عقب یا جلو برای تغییر آسان زمان استفاده کنید. وقتی از زمان راضی بودید، دکمه تنظیم را فشار دهید تا از حالت پیکربندی خارج شوید و ساعت به زمان صحیح خود برسد.

همچنین می‌توانید فرمت نمایش 24 ساعته 12 ساعته یا نظامی را انتخاب و تاریخ، ماه و روز هفته را تنظیم کنید. لطفاً در هنگام تنظیم ساعت جی شاک توجه داشته باشید که برخی از مدل‌های جی شاک، انتخاب شهر، خانه و تنظیم زمان را با تغییرات جزئی در پیام‌های صفحه نمایش و فشار دادن دکمه‌ها به توالی‌های مختلف تقسیم می‌کنند.

البته برخی از ساعت‌های جی شاک می‌توانند خود را به‌روز نگه دارند. مدل‌هایی که با «زمان‌سنجی اتمی» عرضه می‌شوند، یک سیگنال رادیویی از یکی از 6 ساعت اتمی واقع در سراسر جهان دریافت می‌کنند و خود را به روز می‌کنند. به این ترتیب، شما می‌توانید به سادگی مشخصات ساعت خود را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا ساعت جدید شما در این دسته قرار می‌گیرد یا خیر.

برای فعال کردن این تنظیم، کافی است ساعت خود را در مکانی قرار دهید که مانعی نداشته باشد. طاقچه یک مکان ایده‌آل است. دور نگه داشتن ساعت از تجهیزاتی که سیگنال‌های الکتریکی تولید می‌کنند نیز ایده خوبی است. ساعت شما باید در 20 دقیقه سیگنال پیدا کند. بنابراین دوباره بررسی کنید که آیا به‌روز شده است و در این مدت آن را نپوشید.

برخی از ساعت‌های جی شاک را می‌توان از طریق برنامه تخصصی کنترل کرد. برنامه G-Shock Connected کاسیو یا برنامه قدیمی G-Shock+ برای اندروید و iOS در دسترس هستند. هر زمان که تلفن و ساعت را جفت می‌کنید، جی شاک زمان سیستم تلفن را بررسی می‌کند و بر اساس آن به‌روزرسانی می‌شود.

تنظیم سایر امکانات ساعت جی شاک

تمام اطلاعات در مورد نحوه استفاده از ساعت جی شاک در دفترچه راهنمای ارائه شده با هر مدل موجود است. بااین‌حال اگر نمی‌خواهید توضیحات طولانی را مرور کنید، برای تنظیم سایر امکانات ساعت جی شاک، ابتدا دکمه تنظیم را فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید تا صدای بوق را بشنوید یا پیام چشمک‌زن را روی صفحه نمایش ببینید. این اطلاعات معمولاً به منطقه زمانی اشاره دارد، چون اولین گزینه ویرایش در مدل‌های Casio G-SHOCK است.

 • بعد از خرید ساعت جی شاک برای تنظیم آن، از دکمه‌های بالا و پایین برای جابجایی استفاده کنید.
 • برای تأیید انتخاب منطقه زمانی خود، دکمه “mode” را که در سمت چپ قرار دارد فشار دهید. سپس، پیام چشمک‌زن مربوط به ساعت تابستانی را خواهید دید که می‌توانید آن را روشن یا خاموش کنید.

سنسور فشارسنج ساعت در کارخانه تنظیم می‌شود و معمولاً نیازی به کالیبراسیون ندارد. بااین‌حال، اگر متوجه اشتباهات عمده در خواندن شدید، می‌توانید مقدار نمایش داده شده را کالیبره کنید. دقت کنید که اگر حین کالیبراسیون مرتکب اشتباه شوید، ساعت نمی‌تواند فشار هوا را به درستی نشان دهد. بررسی کنید تا مطمئن شوید مقداری که برای کالیبراسیون استفاده می‌کنید، خوانش فشار صحیح را ایجاد می‌کند. برای تنظیم ارتفاع‌سنج و فشارسنج در ساعت جی شاک، به ترتیب زیر عمل کنید:

برای تنظیم سنسور فشارسنج ساعت جی شاک هنگامی که [SET] شروع به چشمک زدن کرد و سپس از صفحه نمایش محو شد، دکمه را رها کنید.
برای تنظیم سنسور فشارسنج ساعت جی شاک هنگامی که [SET] شروع به چشمک زدن کرد و سپس از صفحه نمایش محو شد، دکمه را رها کنید.
 1. وارد حالت فشارسنج شوید.
 2. (D) را حداقل 2 ثانیه نگه دارید. هنگامی که [SET] شروع به چشمک زدن کرد و سپس از صفحه نمایش محو شد، دکمه را رها کنید.
 3. این حالت، فشار کنونی را نمایش می دهد و وارد حالت فشار موردنظر می‌شود.
 4. از (A) و (C) برای تغییر مقدار استفاده کنید.
 5. محدوده تنظیم: 260 تا 1100 hPa
 6. واحد تنظیم: 1 hPa
 7. برای بازگرداندن تنظیمات فشار هوا به پیش‌فرض اولیه کارخانه، (A) و (C) را همزمان فشار دهید.
 8. برای خروج از صفحه تنظیمات (D) را فشار دهید.

فروشگاه خانه ساعت معتبرترین و باسابقه‌ترین فروشگاه اینترنتی انواع ساعت اورجینال در سطح کشور است. برخی از مدل‌های محبوب ساعت جی شاک زنانه و جی شاک مردانه موجود در این فروشگاه، عبارتند از:

 • ساعت مچی مردانه اصل | برند کاسیو | مدل جی شاک DW-5600BBM-2DR
 • ساعت مچی مردانه اصل | برند کاسیو | مدل جی شاک G-5600E-1D
 • ساعت مچی مردانه اصل | برند کاسیو | مدل جی شاک GA-800BL-1ADR
 • ساعت مچی مردانه اصل | برند کاسیو | مدل جی شاک GA-2000-1A9DR

در این مقاله درباره آموزش تنظیم ساعت جی شاک صحبت کردیم. شما چه تجربه‌ا‌ی در زمینه استفاده از این ساعت‌ها دارید؟ با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: آموزش تنظیم ساعت سیتیزن

منبع +++++

آیا جی شاک تقلبی وجود دارد؟

به طورکلی، در ساعت‌های جعلی جی شاک از رزین‌های پلاستیکی ارزان‌تر و قطعات داخلی بی‌کیفیت استفاده می‌شود که وزن کمتری نسبت به رزین‌ها و اجزای ساعت‌های G-Shock واقعی دارند. اگر ترازو دارید، ساعت خود را وزن کنید تا ببینید آیا با وزن ذکر شده در وب‌سایت رسمی کاسیو برابر است یا خیر.

آیا جی شاک برند خوبی است؟

ساعت جی شاک به دلیل ساختار ضدضربه خود، بدون توجه به هرچیزی کار می‌کند. این موضوع حتی در مورد ارزان‌ترین مدل‌های جی شاک نیز صادق است. این ساعت‌ها بسیار مقاوم و قابل اعتماد هستند که به طورمداوم عملکرد خوبی دارند و از نظر کیفیت فوق‌العاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *